18.01.2022

Zadbaj o plon od samego początku wegetacji

Ziemniak to roślina niełatwa w uprawie. Wymaga od rolnika szerokiej wiedzy i doświadczenia na każdym etapie produkcji. Zmienne warunki pogodowe na przestrzeni lat, pokazują, że nie można jej traktować schematycznie, a każdy sezon uczy indywidualnego podejścia do poszczególnych zagadnień.

Podczas spotkania omówione zostaną działania pomagające osiągnąć wysokie ilościowo i jakościowo plony. Poruszymy temat prewencyjnych zabiegów, pozwalających uchronić plantację przed agrofagami oraz nawożenia, dostosowanego do kierunku produkcji ziemniaków.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Jazdon, który zaprezentuje praktyczne wskazówki dotyczące uprawy tego gatunku.

Program

18:00 – Rozpoczęcie Konferencji Online

1

Wczesne zabiegi kluczem do sukcesu

Karolina Jazic

  • Zimna wiosna w sezonie 2021 przyczyną problemów z rizoktoniozą- jak przeciwdziałać?
  • Drutowce wrogiem jakości bulw- walka ze szkodnikami glebowymi
  • Sposób na nicienie- organizm kwarantannowy i wektor chorób wirusowych 
  • Kiedy i czym odchwaszczać ziemniaki?

2

Praktyczne wskazówki uprawy ziemniaka

Tomasz Jazdon

  • Dobór stanowiska i przygotowanie pola pod ziemniaki
  • Odmiany jadalne preferowane przez konsumentów
  • Problemy ostatniego sezonu i praktyczne porady jak sobie z nimi radzić

3

Optymalne nawożenie  ważne dla opłacalności uprawy

Tomasz Piotrowski

  • Jak układać programy nawożenia w zależności od kierunki produkcji ziemniaków?
  • Jak poprawić efektywność nawożenia azotem?
  • Rola poszczególnych mikroskładników w odżywianiu ziemniaków

Prelegenci

Karolina Jazic

Techniczny Manager Upraw
Agrosimex

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, doświadczony specjalista z zakresu ochrony upraw, a szczególnie ziemniaków i warzyw. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na wieloletnim prowadzeniu badań poletkowych nad skutecznością i selektywnością środków ochrony roślin a także prowadząc doradztwo w zakresie układania programów ochrony roślin.

Tomasz Jazdon

właściciel Gospodarstwa Rolnego

właściciel Gospodarstwa Rolnego, położonego w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, gdzie uprawiane są między innymi ziemniaki i warzywa. Produkcja oparta jest na systemie zarządzania jakością Global GAP. Wraz z braćmi prowadzi od 1995 roku firmę Onix, która zajmuje się konfekcjonowaniem ziemniaków oraz warzyw na rynek krajowy i międzynarodowy. Głównym celem jest dostarczanie do czołowych sieci marketów wysokiej jakości towaru. Onix współpracuje z rolnikami w całej Polsce i dzieli się z nimi wiedzą na temat uprawy ziemniaków i warzyw.

Tomasz Piotrowski

Manager produktu, dział nawozów Agrosimex

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Specjalizuje się w szeroko pojętej chemii rolnej. Ekspert w bilansowaniu dawek pokarmowych i układaniu programów optymalnego nawożenia. Jego dorobek naukowy obejmuje 6 publikacji krajowych i zagranicznych oraz udział w 8 sympozjach i konferencjach naukowych.

Uwaga Konkurs!

Podczas każdej konferencji masz możliwość wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć jak najszybciej na 2-3 pytania konkursowe podczas wydarzenia, a wygrasz cenne nagrody! Liczy się czas i poprawna odpowiedź! Do wygrania wysokiej jakości nawozy dolistne gamy ASX oraz gadżety.
Rozstrzygnięcie na żywo po każdym wydarzeniu – Sprawdź się i wygraj !

Zgłoś udział

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

Administratorem danych osobowych jest Agrosimex sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w związku z rejestracją na konferencję oraz ogłoszeniem wyników podczas konferencji. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym o celach i prawach, jak również o zasadach wykorzystania wizerunku uczestników konferencji dostępne jest w: Zasady ochrony danych i wykorzystania wizerunku

Sponsor GŁÓWNY

Sponsorzy

Partnerzy Medialni

Parnerzy Merytoryczni