17 maja 2022

Zadbaj o plon ziemniaka

W uprawie ziemniaków bardzo ważna jest częsta lustracja plantacji pod kątem sprawdzenia zdrowotności roślin czy pojawu szkodników. W walce z chorobami należy wziąć pod uwagę odpowiedni dobór preparatów, czas i technikę wykonania zabiegu. Najważniejsze to postawić na prewencję.

Podobnie wygląda temat nawożenia, gdzie również trzeba rozważyć różne aspekty dobierając dawki i termin podania składników pokarmowych. O jakości i ilości plonu decyduje także właściwe wykorzystanie maszyn, usprawniających uprawę i konfekcję ziemniaków. Od tego jakie działania podejmiemy zależy bowiem efekt finalny, a więc zysk uzyskany z produktu końcowego.

Zapraszamy serdecznie na Konferencję Ziemniaczaną, poświęconą zabiegom ochrony i nawożenia oraz nowościom mechanizacyjnym.

Program

18:00 – Rozpoczęcie Konferencji Online

1

Ochrona ziemniaków przed groźnymi agrofagami

Karolina Jazic

  • Zaraza ziemniaka i alternarioza- niebezpieczne choroby pojawiąjące się w sezonie wegetacyjnym
  • Jak dobierać środki fungicydowe by skutecznie ochronić plantację?

2

Odżywianie nalistne ziemniaków

Tomasz Piotrowski

  • Uzupełnianie makroelementów w sezonie
  • Wzmocnienie kondycji roślin poprzez stosowanie mikroelementów oraz biostymulacji

3

Maszyny do ziemniaków w ofercie KMK Agro

Artur Grześkowiak

  • Maszyny wykorzystywane do formowania redlin
  • Możliwość nawadniania plantacji kluczem do uzyskania wyższych plonów
  • Nowinki w konfekcjonowaniu ziemniaków

Prelegenci

Karolina Jazic

Techniczny Manager Upraw
Agrosimex

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, doświadczony specjalista z zakresu ochrony upraw, a szczególnie ziemniaków i warzyw. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na wieloletnim prowadzeniu badań poletkowych nad skutecznością i selektywnością środków ochrony roślin a także prowadząc doradztwo w zakresie układania programów ochrony roślin.

Tomasz Piotrowski

Manager produktu, dział nawozów Agrosimex

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Specjalizuje się w szeroko pojętej chemii rolnej. Ekspert w bilansowaniu dawek pokarmowych i układaniu programów optymalnego nawożenia. Jego dorobek naukowy obejmuje 6 publikacji krajowych i zagranicznych oraz udział w 8 sympozjach i konferencjach naukowych.

Artur Grześkowiak

Product Manager

Specjalista w dziedzinie urządzeń nawadniających i projektowania nawadniania wielkoobszarowego. W firmie KMK AGRO odpowiedzialny za dystrybucję urządzeń marek RM (deszczownie szpulowe), Euromacchine (pompy spalinowe) i RKD (deszczownie typu PIVOT) na terenie całego kraju.

Uwaga Konkurs!

Podczas każdej konferencji masz możliwość wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć jak najszybciej na 2-3 pytania konkursowe podczas wydarzenia, a wygrasz cenne nagrody! Liczy się czas i poprawna odpowiedź! Do wygrania wysokiej jakości nawozy dolistne gamy ASX oraz gadżety.
Rozstrzygnięcie na żywo po każdym wydarzeniu – Sprawdź się i wygraj !

Zgłoś udział

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

Administratorem danych osobowych jest Agrosimex sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w związku z rejestracją na konferencję oraz ogłoszeniem wyników podczas konferencji. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym o celach i prawach, jak również o zasadach wykorzystania wizerunku uczestników konferencji dostępne jest w: Zasady ochrony danych i wykorzystania wizerunku

Sponsor GŁÓWNY

Sponsorzy

Partnerzy Medialni

Parnerzy Merytoryczni