05.07.2022

Zagospodarowanie resztek pożniwnych

– dlaczego warto skorzystać z tego niedocenianego nawozu?

Nadchodzi czas żniw, to bardzo ważny okres dla rolników, ale również okazja do odbudowy wartości stanowiska i przygotowania gruntu pod rośliny następcze. Warto w tych działaniach uwzględnić wykorzystanie resztek pożniwnych, żeby zapewnić uprawom optymalne warunki wzrostu oraz poprawić jakość gleb, którymi dysponujemy.
Podczas webinaru nasi eksperci przedstawią kompleksowo zagadnienia związane z prawidłowym rozkładem resztek pożniwnych, znaczeniu substancji organicznej w glebach. Omówią praktyczne sposoby agrotechniczne, dzięki którym można wspomóc poprawę żyzności gleby.
Przygotuj glebę na nowe życie, zapraszamy do udziału!

Program

5 lipca 2022 godz. 19:00 Rozpoczęcie Konferencji Online

1

Najlepsze sposoby na zagospodarowanie resztek pożniwnych.

dr inż. Tomasz Piotrowski

  • wartość nawozowa resztek pożniwnych
  • jak ukierunkować rozkład i zagospodarować resztki pożniwne ?
  • praktyczne rozwiązania z efektem odżywczym

2

Czy da się poprawić żyzność gleby i dlaczego warto?

dr inż. Jerzy Próchnicki

  • związki próchniczne – rola i ich znaczenie
  • wpływ kwasów humusowych na poprawę żyzności gleby
  • jakie zabiegi agrotechniczne na poprawę żyzności

Prelegenci

dr inż. Tomasz Piotrowski

Manager produktów – dział nawozów Agrosimex

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Specjalizuje się w szeroko pojętej chemii rolnej. Ekspert w bilansowaniu dawek pokarmowych i układaniu programów optymalnego nawożenia. Jego dorobek naukowy obejmuje 6 publikacji krajowych i zagranicznych oraz udział w 8 sympozjach i konferencjach naukowych.

dr Jerzy Próchnicki

dr inż. Jerzy Próchnicki

Niezależny ekspert rolniczy

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Rolniczo-Technologicznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w bezpieczeństwie i zrównoważeniu produkcji żywności, ze szczególnym uwzględnieniem żyzności gleby oraz wprowadzania innowacji technologicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w rolnictwie i w rozwoju nowych produktów i technologii największych firm fitofarmaceutycznych. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego.

Uwaga Konkurs!

Podczas każdej konferencji masz możliwość wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć jak najszybciej na 2-3 pytania konkursowe podczas wydarzenia, a wygrasz cenne nagrody! Liczy się czas i poprawna odpowiedź! Do wygrania wysokiej jakości nawozy dolistne gamy ASX oraz gadżety.
Rozstrzygnięcie na żywo po każdym wydarzeniu – Sprawdź się i wygraj !

Zgłoś udział

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

Administratorem danych osobowych jest Agrosimex sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w związku z rejestracją na konferencję oraz ogłoszeniem wyników podczas konferencji. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym o celach i prawach, jak również o zasadach wykorzystania wizerunku uczestników konferencji dostępne jest w: Zasady ochrony danych i wykorzystania wizerunku

Sponsor GŁÓWNY

Sponsorzy

Partnerzy Medialni

Parnerzy Merytoryczni