7.12.2021

Jak osiągnąć wysokie plony kukurydzy?

100% praktycznej wiedzy o uprawie i nawożeniu kukurydzy.

Dlaczego warto wziąć udział?

Kukurydza to jeden z najstarszych gatunków uprawnych na świecie. By przyniosła oczekiwane plony należy zadbać o kilka elementów uprawy tj. odpowiednią odmianę, przygotowanie gleby, termin siewu, właściwe nawożenie, ochronę herbicydową oraz termin zbioru.

Zapraszamy na spotkanie z naszymi ekspertami, którzy przedstawią aktualne tematy i problemy mijającego sezonu związane z uprawą kukurydzy.

Program

18:00 – Rozpoczęcie Konferencji Online

1

Dobór odmiany podstawą uprawy

Bartosz Stopczyk

Problemy w sezonie 2021

  •  termin
  •  tempo wschodów
  •  tempo oddawania wody

2

Zwalczanie chwastów

Maciej Mokrzan

  • Przedwschodowo czy powschodowo ? – technologie odchwaszczania
  • Zwalczanie trudnych chwastów np. bodziszka
  • NOWOŚCI w portfolio herbicydów

3

Nawożenie

dr inż. Tomasz Piotrowski

  • Podstawy nawożenia kukurydzy
  • Gotowe rozwiązania i programy nawożenia – przykłady
  • Sposoby na efektywne nawożenie azotem

Prelegenci

Bartosz Stopczyk

Dyrektor działu nasion
Agrosimex

Ze stanowczością przekonuje, że sukces wysokich plonów tkwi we właściwym doborze odmian. Trudna to sztuka, ale długoletnie doświadczenie w firmach nasiennych przynosi efekty w postaci wyselekcjonowanej i szerokiej oferty odmian dla marki ASX nasiona.

dr inż. Tomasz Piotrowski

Manager produktu, dział nawozów Agrosimex

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Specjalizuje się w szeroko pojętej chemii rolnej. Ekspert w bilansowaniu dawek pokarmowych i układaniu programów optymalnego nawożenia. Jego dorobek naukowy obejmuje 6 publikacji krajowych i zagranicznych oraz udział w 8 sympozjach i konferencjach naukowych.

Maciej Mokrzan

dyrektor ds. kluczowych klientów Agrosimex

Doradca upraw rolniczych. Swoją wiedzę produktowo – uprawową od wielu lat przekazuje w kontaktach z klientami. Wdraża i rozwija innowacyjne rozwiązania w portfolio firmy.

Uwaga Konkurs!

Podczas każdej konferencji masz możliwość wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć jak najszybciej na 2-3 pytania konkursowe podczas wydarzenia, a wygrasz cenne nagrody! Liczy się czas i poprawna odpowiedź! Do wygrania wysokiej jakości nawozy dolistne gamy ASX oraz gadżety.
Rozstrzygnięcie na żywo po każdym wydarzeniu – Sprawdź się i wygraj !

Zgłoś udział

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

Administratorem danych osobowych jest Agrosimex sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w związku z rejestracją na konferencję oraz ogłoszeniem wyników podczas konferencji. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym o celach i prawach, jak również o zasadach wykorzystania wizerunku uczestników konferencji dostępne jest w: Zasady ochrony danych i wykorzystania wizerunku

Sponsor główny

Sponsorzy

Partnerzy Medialni

Parnerzy Merytoryczni