Granatowa perspektywa - najnowsze trendy, wyzwania i rozwiązania

Data:

7 lutego 2024, od g. 18:00

Formuła spotkania:

online

Zapraszamy Państwa na Webinarium poświęcone uprawie borówki wysokiej. W obliczu dynamicznego wzrostu spożycia i zwiększającego areału plantacji tego gatunku, jesteśmy świadkami jednej z najszybciej rozwijających się upraw na świecie. Jednak, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, jak również wyzwaniom klimatycznym, potrzebujemy nowych rozwiązań. Wszystko to po to, aby pomóc Państwu sprostać nowym wyzwaniom, zarówno jakościowym, jak i klimatycznym, które stawia przed producentami borówki rynek. Czas zastanowić się nad przyszłością uprawy borówki i przyjąć nowoczesne rozwiązania. Chcemy, abyście na tym kongresie znaleźli inspirację i rozwiązania na wyzwania nadchodzącego sezonu

Weź udział w konkursie i wygraj!

Słuchaj uważnie wystąpień prelegentów i odpowiedz poprawnie na pytania.

1 miejsce – 3 x ASX TYTAN 1l  i  4xASX 1kg Complex

2-5 miejsce – 1 x ASX TYTAN 1l  i  1xASX Complex 1kg

Program

Tomasz Domański
Doradca sadowniczy, Agrosimex

Drosophila suzuki - monitoring i występowanie

  • Zmiany klimatu, a rozwój i identyfikacja nowych jednostek chorobowych na plantacjach.
  • Znane i nieznane patogeny identyfikowane na plantacjach truskawek, malin oraz borówki.
  • Jednostki chorobowe identyfikowane jako nowe zagrożenia na plantacjach.
  • Diagnostyka patogenów jak rozpoznać potencjalne zagrożenie dla rośliny.
  • Z czym mylimy objawy niektórych patogenów?
Tomasz Domański
Doradca sadowniczy, Agrosimex

Rozwiązania usprawniające prace pielęgnacyjne w uprawach jagodowych

Nowe elektronarzędzia - film

  • Przedstawienie ogólnych korzyści z zastosowania elektronarzędzi w uprawach jagodowych, takich jak zwiększenie wydajności i efektywności prac. Wskazanie wpływu na poprawę jakości owoców i ogólnego stanu plantacji.
  • Prezentacja narzędzi Ausonia. Omówienie cech i specyfikacji technicznych tych elektronarzędzi oraz ich zastosowań w praktyce.
  • Wskazówki i rady dotyczące wyboru sekatora elektrycznego. Podkreślenie kluczowych kryteriów wyboru, takich jak wydajność, ergonomia i bezpieczeństwo pracy z narzędziem.
Krzysztof Zachaj
Dyrektor Działu Nawozów, Agrosimex

Praktyczne rozwiązania w odżywianiu malin

  • Potrzeby Pokarmowe borówki wysokiej wraz z analizą braków pokarmowych na wzrost, plonowanie i jakość owoców.
  • Optymalne proporcje nawozów w zależności od fazy rozwojowej borówek.
  • Znaczenie dostarczania odpowiedniej ilości wody.
  • Specyfika podawania składników pokarmowych poprzez zastosowanie odpowiednich nawozów organicznych i mineralnych, nawożenia dolistnego oraz biostymulatorów.
  • Uzyskanie i utrzymanie odpowiedniego pH gleby na plantacji borówek.
Karolina Felczak-Konarska
Dyrektor Placówki Badawczej oraz Laboratorium Fertico

Nowe patogeny borówki i maliny wykryte w Instytucie Agronomicznym Fertico

na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów

  • Główne zagrożenia ze strony patogenów na plantacjach borówki wysokiej.
  • Kiedy i dlaczego badać rośliny na obecność patogenów?
  • Nowe patogeny identyfikowane na plantacjach w sezonie 2023.
  • Diagnostyka i monitoring patogenów.
  • Zdrowotność materiału szkółkarskiego i jego rola w zapobieganiu rozwoju i pojawianiu się chorób.

PROMOCJA – specjalne rabaty dla uczestników konferencji*

Po każdej konferencji każdy uczestnik otrzyma kupon rabatowy na zakup wybranych produktów.


*szczegóły w regulaminie i w wiadomości z kuponem rabatowym

Bezpłatna rejestracja

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

Zapoznaj się z  Polityką prywatności

Partnerzy

Partner merytoryczny

Współpraca medialna

Tomasz Domański

Doradca sadowniczy, Agrosimex
Ceniony specjalista z wieloletnim doświadczeniem w branży sadowniczej, pełniący funkcję doradcy jagodowego w firmie Agrosimex od pięciu lat. Jego pasja do upraw jagodowych, zdobyta wiedza oraz praktyczne doświadczenie uczyniły go ekspertem w tej dziedzinie. Tomasz jest absolwentem Technikum Ogrodniczego w Warszawie, gdzie zdobył solidne wykształcenie z zakresu ogrodnictwa, ze szczególnym naciskiem na uprawy sadownicze. Pracując w firmie Agrosimex, poświęcił wiele lat na doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności, dzięki czemu stał się wiodącym doradcą jagodowym w branży. Jego główne obszary zainteresowań i ekspertyzy to uprawa truskawek, malin, borówek oraz innych owoców jagodowych. Tomasz specjalizuje się w doradztwie, pomagając plantatorom z całej Polski osiągnąć maksymalne plony z zachowaniem zrównoważonych praktyk uprawowych. Jego wiedza dotyczy m.in. optymalnego nawożenia, kontroli szkodników oraz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w uprawach jagodowych. Prywatnie Tomasz jest świeżo upieczonym mężem i tatą rocznego Stasia. Posiada wzorowe gospodarstwo sadownicze, w którym oprócz truskawek uprawia jabłonie. Oprócz sadownictwa największą pasją Tomasza jest rodzina, z którą spędza każdą wolną chwilę.

Krzysztof Zachaj

Dyrektor Działu Nawozów, Agrosimex

Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie oraz długoletni pracownik Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach gdzie zdobył ogromna wiedzę w zakresie produkcji nawozów i nawożenia roślin. Od 20 lat dyrektor działu nawozów w firmie Agrosimex, to doświadczony specjalista z obszaru nawożenia roślin. Jego wieloletni staż oraz rozległa wiedza na temat dynamicznych trendów w branży nawozowej uczyniły go kluczową postacią w rozwoju oraz osiągnięciach firmy. Krzysztof jest znany ze swojej dogłębnej wiedzy na temat nawożenia roślin, zdolności do zrozumienia zróżnicowanych potrzeb rolników oraz umiejętności dostosowywania nawozów do specyficznych wymagań upraw. Jego praca w Agrosimex skupia się na analizie rynku oraz identyfikacji nowych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie nawożenia, co umożliwia wprowadzanie nowych produktów do szerokiej gamy oferty firmy. Krzysztof odgrywa kluczową rolę w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących rozwoju działu nawozów w firmie. Jego zaangażowanie w badania i ciągłe monitorowanie potrzeb rolników pozwalają firmie Agrosimex oferować innowacyjne i skuteczne rozwiązania nawozowe, które odpowiadają na zmieniające się wymagania sektora rolniczego. Jego istotny wkład w rozwijanie oferty firmy w zakresie innowacyjnych produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów stanowi kluczowy element działalności. Krzysztof Zachaj to nie tylko dyrektor działu nawozów, ale również ceniony mentor i ekspert, który przyczynia się do postępu oraz wzrostu znaczenia branży nawozowej w Polsce. Prywatnie Krzysztof Zachaj to szczęśliwy mąż , ojciec i dziadek oraz fan starego hardrocka .

Karolina Felczak-Konarska

Dyrektor Placówki Badawczej oraz Laboratorium Fertico

To ceniona naukowiec i autorka wielu publikacji naukowych oraz artykułów poularno-naukowych, a także książki  dotyczącej analizy i badania patogenów w uprawie truskawki. Absolwentka  Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW na kierunku Ogrodnictwo.  Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Integrowanej Ochrony i Produkcji , a także Bezpieczeństwo w  użytkowaniu i Zarządzaniu Substancjami Chemicznymi.   Jej kariera jest nieodłącznie związana z dziedziną badań skierowanych dla rolnictwa i przemysłu spożywczego, a jej wkład w rozwijanie tej dziedziny jest nieoceniony.  Jako jedna z pierwszych wprowadziła badania molekularne dla diagnostyki patogenów dostępnej dla każdego plantatora. Skutecznie tym samym łączy naukę z praktyką. Nadal pozostaje czynnym wykładowcą i przekazuje swoją wiedzę praktyczną studentom kierunków rolniczych i ogrodniczych. Karolina jako dyrektor placówki badawczej Instytutu Agronomicznego Fertico, odgrywa kluczową rolę w rozwoju laboratorium i kierowaniu jego działalnością naukowo-badawczą. Jej zaangażowanie i ekspertyza w dziedzinie analiz analitycznych oraz badań fizyko-chemicznych, molekularnych i mikrobiologicznych sprawiają, że Laboratorium Fertico jest miejscem, które przyczynia się do postępu w dziedzinie nauki i technologii. Jej praca jest kluczowa dla sukcesu laboratorium i korzyści, jakie przynosi branży rolniczej, ogrodniczej i spożywczej. Prywatnie Karolina Felczak – Konarska to żona oraz spełniona mama dwóch synów. Główną pasją Karoliny poza działalnością naukową jest prowadzenie gospodarstwa sadowniczego wraz z mężem oraz gotowanie a przede wszystkim pieczenie ciast i deserów oczywiście na bazie najlepszych polskich owoców.