Miejsce: Warka

Optymalizacja upraw jabłoni i gruszy – nowoczesne podejście do plonowania i ochrony

Data: 

styczeń 2025

Formuła spotkania:

stacjonarnie

Zapraszamy na konferencję „Optymalizacja upraw jabłoni i gruszy – nowoczesne podejście do plonowania i ochrony”, gdzie omówimy najnowsze strategie wspierające efektywność i trwałość produkcji sadowniczej. To wyjątkowa okazja, aby poznać praktyczne rozwiązania dotyczące nawożenia, ochrony przed przymrozkami i rakiem bakteryjnym, a także biologicznych metod ochrony sadów, które wspierają zdrowy rozwój roślin przy minimalnym użyciu chemii. Dołącz, by zdobyć wiedzę od ekspertów i wymienić się doświadczeniami z profesjonalistami!

Program

Iwona Polewska-Jankowiak
Z-ca dyrektora działu nawozów

Potencjał plonotwórczy gleby.

  • Omówienie stanu gleb w gospodarstwach sadowniczych
  • Potrzeby roślin - wymagania stanowiskowe
  • Rozwiązania - sprawdzone sposoby poprawy struktury gleby
Robert Binkiewicz
Doradca Sadowniczy

Praktycznie o nawożeniu

- jak uzyskać dobry plon w guszach i jabłoniach

  • Precyzyjne nawożenie poszczególnych odmian
  • Wzajemne relacje poszczególnych skłądnikó pokarmowych i ich wpływ na plonowanie
  • Rola biostymulatorów i regulatorów wzrostu na uprawy sadownicze
Tomasz Domański
Doradca sadowniczy, Agrosimex

Ochrona antyprzymrozkowa, a problemy z rakiem bakteryjnym.

  • Budowa instalacji antyprzymrozkowych - jak zrobić to dobrze?
  • Najważniesze zasady używania instalacji antyprzymrozkowej
  • Skuteczna ochrona przed rakiem bakteryjnym
Robert Binkiewicz
Doradca Sadowniczy

Wyzwania i sukcesy z sezonu 2024

  • Wpływ aktualnych zmian klimatycznych na plonowanie
  • Dostosowanie działań do zmian klimatycznych
  • Wysokie plony - czy udało się je uzyskać w 2024?
Tomasz Domański
Doradca sadowniczy

Zmiany w programach ochrony roslin sadowniczych

  • co tracimy w sezonie 2025
  • nowe ŚOR do ochrony na 2025
  • pozycjonowanie produktó wspierających ochronę roślin
Wojciech Niemiec
Menedżer ds. produktów BIO

Biologiczne wsparcie wsparcie ochrony

  • Przegląd biologicznych metod ochrony sadów ziarnkowych, z naciskiem na środki zwalczające patogeny i szkodniki.
  • Wykorzystanie preparatów biologicznych jako wsparcie ochrony i sposób na zmniejszenie użycia środków chemicznych.
  • Praktyczne rekomendacje dotyczące zastosowania biologicznych środków ochrony w uprawach jabłoni i gruszy

Bezpłatna rejestracja

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

  • DANE PODSTAWOWE

  • ADRES KORESPONDENCYJNY*

    * Podany adres zostanie wykorzystany do celów marketingowych.

  • DOBROWOLNE ZGODY MARKETINGOWE
    Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji marketingowych od Agrosimex sp. z o.o. zaznacz odpowiednią zgodę – dzięki temu nic Cię nie ominie. Zawsze zgodę możesz wycofać.

Zapoznaj się z  Polityką prywatności

Partnerzy

Partner merytoryczny

Współpraca medialna

Iwona Polewska - Jankowiak

Vice-dyrektor działu nawozów, Agrosimex

Od 18 lat w firmie Agrosimex.  Od 2015 roku piastuje stanowisko vice-dyrektor działu nawozów w firmie Agrosimex. Doświadczona specjalistka z obszaru nawożenia roślin. Jej wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza na temat dynamicznych trendów w branży nawozowej uczyniły Ją kluczową postacią w rozwoju oraz osiągnięciach firmy. Iwona jest znana ze swojej dogłębnej wiedzy zarówno teoretyznej jak i praktycznej na temat nawożenia roślin, zdolności do zrozumienia zróżnicowanych potrzeb ogrodników oraz umiejętności dostosowywania nawozów do specyficznych wymagań upraw. Iwona bierze czynny udział w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących rozwoju działu nawozów w firmie. Jej zaangażowanie w badania i ciągłe monitorowanie potrzeb ogrodników pozwalają firmie Agrosimex oferować innowacyjne i skuteczne rozwiązania nawozowe, które odpowiadają na zmieniające się wymagania sektora ogrodniczego. Jej istotny wkład w rozwijanie oferty firmy w zakresie innowacyjnych produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów stanowi kluczowy element działalności. Uwielbia czerpać wiedzę bęzpośrednio od ogrodników na polu, przez co jest bardzo mocno rozpoznawalna w terenie.

Robert Binkiewicz 2024

Robert Binkiewicz

Techniczny Manager upraw sadowniczych, Agrosimex

Doświadczony specjalista z branży sadowniczej, który od wielu lat z powodzeniem działa w firmie Agrosimex. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Jego obszerna wiedza i praktyczne doświadczenie na temat technik uprawy roślin, nawożenia, ochrony roślin oraz stosowania innowacyjnych rozwiązań w produkcji owoców koncentruje się na wspieraniu sadowników w osiąganiu jak najlepszych wyników w produkcji owoców, poprzez dostarczanie profesjonalnych rozwiązań i doradztwa. Jako pasjonat, Robert nieustannie śledzi nowości i trendy w branży, dzięki czemu jest w stanie dostarczać swoim klientom najnowsze i najbardziej efektywne rozwiązania. Jego zaangażowanie w rozwijanie zrównoważonych praktyk sadowniczych oraz promowanie innowacyjnych technologii sprawiają, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy i inspiracji dla klientów firmy.

Prywatnie Robert Binkiewicz to mąż i ojciec dwóch wspaniałych synów. Prowadzi rodzinne gospodarstwo sadownicze na Mazowszu. Jego pasją poza sadownictwem są podróże i sporty zimowe.

Tomasz Domański

Doradca sadowniczy, Agrosimex
Ceniony specjalista z wieloletnim doświadczeniem w branży sadowniczej, pełniący funkcję doradcy jagodowego w firmie Agrosimex od pięciu lat. Jego pasja do upraw jagodowych, zdobyta wiedza oraz praktyczne doświadczenie uczyniły go ekspertem w tej dziedzinie. Tomasz jest absolwentem Technikum Ogrodniczego w Warszawie, gdzie zdobył solidne wykształcenie z zakresu ogrodnictwa, ze szczególnym naciskiem na uprawy sadownicze. Pracując w firmie Agrosimex, poświęcił wiele lat na doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności, dzięki czemu stał się wiodącym doradcą jagodowym w branży. Jego główne obszary zainteresowań i ekspertyzy to uprawa truskawek, malin, borówek oraz innych owoców jagodowych. Tomasz specjalizuje się w doradztwie, pomagając plantatorom z całej Polski osiągnąć maksymalne plony z zachowaniem zrównoważonych praktyk uprawowych. Jego wiedza dotyczy m.in. optymalnego nawożenia, kontroli szkodników oraz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w uprawach jagodowych. Prywatnie Tomasz jest świeżo upieczonym mężem i tatą rocznego Stasia. Posiada wzorowe gospodarstwo sadownicze, w którym oprócz truskawek uprawia jabłonie. Oprócz sadownictwa największą pasją Tomasza jest rodzina, z którą spędza każdą wolną chwilę.

Wojciech Niemiec

Menedżer ds. produktów biologicznych, Agrosimex

Jego kariera zawodowa i edukacyjna wyraźnie odzwierciedla zaangażowanie w rolnictwo i ogrodnictwo. W czasie studiów inżynierskich Wojciech miał okazję zdobyć doświadczenie w renomowanych instytucjach badawczych. Uczestniczył w stażu na SGGW, gdzie pracował w sadzie doświadczalnym, zdobywając pierwsze praktyczne umiejętności w zakresie ogrodnictwa. Również jako stażysta w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach, w Pracowni Fitopatologii, pomagał przy wykonywaniu doświadczeń polowych i szklarniowych, rozwijając swoją wiedzę w dziedzinie ochrony roślin. Po ukończeniu studiów inżynierskich, Wojciech podjął wyzwanie i wyruszył do Stanów Zjednoczonych na roczny staż zorganizowany przez The Ohio State University. Tam, w jednej z największych szklarni w USA, zdobył cenne doświadczenie w produkcji roślin ozdobnych. To doświadczenie za granicą znacząco poszerzyło jego horyzonty zawodowe. Po powrocie do Polski, odbył staż w stacji badawczej BASF w Skowronkach, gdzie pracował nad doświadczeniami polowymi i pielęgnował sad, jednocześnie kończąc studia magisterskie. Obecnie Wojciech Niemiec pełni funkcję menadżera ds. produktów biologicznych w firmie Agrosimex. Jego pasja, wiedza i bogate doświadczenie zarówno w Polsce, jak i za granicą, sprawiają, że jest aktywnym uczestnikiem i przyczyniają się do rozwoju branży ogrodniczej i rolniczej. Prywatnie Wojciech lubi aktywnie spędzać czas. Jest fanem motoryzacji i podróży. Jego pasją jest ogród i pielęgnacja roślin. Ponadto wraz z rodzicami prowadzi gospodarstwo sadownicze nastawione głównie na uprawę porzeczki czarnej i wiśni.