Topowy sad czereśniowy - Innowacje na sezon 2024

Data:

21 lutego 2024, od godz. 18:00

Formuła spotkania:

online

Obecna sytuacja na rynku uprawy czereśni stawia przed nami wiele wyzwań. Jednak to także okazja do zdobycia nowej wiedzy i narzędzi, które pozwolą nam skutecznie zmierzyć się z wyzwaniami i osiągnąć sukces w uprawie czereśni. Na tegorocznej Konferencji Czereśniowej omówimy kluczowe aspekty, które są istotne w uprawie tego gatunku jak np. nawożenie oraz jego wpływ na zdrowie i plenność owoców, strategie agrotechniczne, które pomogą w osiągnięciu sukcesu. Przedstawimy praktyki ochrony, które pomagają w utrzymaniu zdrowych i wysokiej jakości czereśni. Poznamy nowoczesne narzędzia, które poprawiają wydajność pracy w sadzie czereśniowym. Nasza konferencja to okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, nawiązania kontaktów z ekspertami i innymi entuzjastami uprawy czereśni oraz do podzielenia się doświadczeniem. Chcemy, aby razem z nami znaleźli Państwo inspirację i rozwiązania na wspólne wyzwania. Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu.

Weź udział w konkursie i wygraj!

Słuchaj uważnie wystąpień prelegentów i odpowiedz poprawnie na pytania.

Do wygrania:

1 miejsce – 3 x ASX TYTAN 1l  i  4xASX 1kg Complex

2-5 miejsce – 1 x ASX TYTAN 1l  i  1xASX Complex 1kg

Program

Mirosław Błasiak
Menedżer Produktu Działu Nawozy, Agrosimex

Zastosowanie BNaPro i innych nawozów wapniowych

tajemnicą zdrowych i obficie owocujących czereśni

  • Zalety i korzyści stosowania BNaPro: Szczegółowe omówienie produktu BNaPro i wpływu na zdrowie drzew czereśniowych. Przedstawienie praktycznych doświadczeń sadowników, którzy korzystali z BNaPro.
  • Jak zadbać o pH gleby w sadzie czereśniowym tuż przed sezonem Wyjaśnienie, dlaczego optymalne pH gleby jest kluczowe dla efektywnej uprawy czereśni. Praktyczne wskazówki dotyczące pomiaru i regulacji pH gleby. Prezentacja konkretnych działań, które można podjąć tuż przed sezonem, aby zoptymalizować pH w sadzie.
  • Stosowanie nawozów wapniowych wczesną wiosną: Omówienie znaczenia nawożenia wapniowego na początku sezonu wegetacyjnego. Praktyczne aspekty związane z wyborem odpowiednich nawozów wapniowych do stosowania wczesną wiosną. Analiza wpływu wapnowania na rozwój pąków kwiatowych i owoców.
Janusz Miecznik
Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Sadowniczych, Agrosimex

Zdrowe i plenne czereśnie

optymalne nawożenie i skuteczna ochrona w praktyce

  • Wymagania pokarmowe czereśni: Omówienie podstawowych wymagań czereśni w zakresie nawożenia. Przedstawienie roli makro- i mikroelementów w zdrowym wzroście i owocowaniu czereśni. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich nawozów i ich dawkowania.
  • Nasionica trześniówka: monitoring i ochrona: jakie szkody może wyrządzać czereśniom? Omówienie strategii monitorowania populacji trześniówki. Przedstawienie skutecznych metod ochrony przed tym szkodnikiem.
  • Kiedy i jak dostarczyć wapń i bor? Określenie optymalnych terminów dostarczania wapnia i boru do czereśni. Wyjaśnienie roli tych pierwiastków w procesie owocowania. Praktyczne wskazówki dotyczące aplikacji wapnia i boru.
  • Główni sprawcy chorób czereśni. Przedstawienie głównych chorób, które mogą atakować czereśnie. Opis objawów i cyklu życiowego tych patogenów. Omówienie środków ochrony i prewencji przed chorobami czereśni.
Robert Binkiewicz
Techniczny Manager Upraw, Agrosimex

Nowoczesne elektronarzędzia w sadzie czereśniowym

inwestycja w wydajność i komfort

  • Przedstawienie ogólnych korzyści z zastosowania elektronarzędzi w uprawie czereśni, takich jak zwiększenie wydajności i efektywności prac. Wskazanie wpływu na poprawę jakości owoców i ogólnego stanu sadu czereśniowego.
  • Prezentacja narzędzi Ausonia. Omówienie cech i specyfikacji technicznych tych elektronarzędzi oraz ich zastosowań w praktyce.
  • Wskazówki i rady dotyczące wyboru sekatora elektrycznego. Podkreślenie kluczowych kryteriów wyboru, takich jak wydajność, ergonomia i bezpieczeństwo pracy z narzędziem.

PROMOCJA – specjalne rabaty dla uczestników konferencji*

Po każdej konferencji każdy uczestnik otrzyma kupon rabatowy na zakup wybranych produktów.


*szczegóły w regulaminie i w wiadomości z kuponem rabatowym

Bezpłatna rejestracja

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

Zapoznaj się z  Polityką prywatności

Partnerzy

Partner merytoryczny

Współpraca medialna

Mirosław Błasiak

Menedżer Produktu Działu Nawozy, Agrosimex

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, to doświadczony profesjonalista z obszaru nawożenia roślin. Posiada bogate doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy w międzynarodowych koncernach nawozowych, gdzie doskonalił swoją wiedzę na temat produkcji i sprzedaży nawozów. Obecnie pełni rolę Managera Produktu w dziale Nawozy w firmie Agrosimex. Jego dogłębna wiedza na temat nawożenia roślin, zdolność do zrozumienia zróżnicowanych potrzeb rolników oraz umiejętność dostosowywania nawozów do specyficznych wymagań upraw, uczyniły go doskonałym menedżerem, który aktywnie przyczynia się do rozwoju firmy. Mirosław jest nie tylko specjalistą w dziedzinie nawożenia, ale także pasjonatem roślin. Poza pracą w Agrosimex prowadzi rodzinny biznes – prężnie działającą szkółkę hortensji bukietowych premium w okolicy Tarnobrzega

Janusz Miecznik

Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Sadowniczych, Agrosimex

Janusz Miecznik to doświadczony specjalista w dziedzinie sadownictwa z długim stażem pracy w firmie Agrosimex. Jego wkład w rozwój firmy oraz zaangażowanie w wprowadzanie innowacyjnych produktów i rozwiązań w branży sadowniczej stanowią istotne elementy jego biografii zawodowej. Przez wiele lat Janusz konsekwentnie rozwijał swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie sadownictwa. Rozpoczynając od nauki na Akademii Rolniczej w Lublinie. Jego pasja i zrozumienie potrzeb sadowników sprawiły, że stał się cenionym ekspertem w branży. Jego doradztwo odnosi się do wielu aspektów sadownictwa, włączając w to optymalną agrotechnikę, nawożenie, ochronę roślin oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii. Jego rola w firmie Agrosimex była kluczowa w procesie wprowadzania nowych produktów i rozwiązań, które pomagają sadownikom zwiększyć plony, zminimalizować straty oraz osiągnąć zrównoważoną produkcję. Jego zaangażowanie w badania i rozwijanie nowych produktów znacząco wpłynęło na pozycję firmy Agrosimex jako lidera w dziedzinie sadownictwa. Prywatnie Janusz to oddany mąż i ojciec dwóch córek. Prowadzi własne gospodarstwo sadownicze, gdzie uprawia śliwy, wiśnie i czereśnie. Jego pasją oprócz sadownictwa są pojazdy jednośladowe, pozwalające podczas przemieszczania się utrzymywać bliski kontakt z naturą

Robert Binkiewicz 2024

Robert Binkiewicz

Techniczny Manager upraw sadowniczych, Agrosimex

Doświadczony specjalista z branży sadowniczej, który od wielu lat z powodzeniem działa w firmie Agrosimex. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Jego obszerna wiedza i praktyczne doświadczenie na temat technik uprawy roślin, nawożenia, ochrony roślin oraz stosowania innowacyjnych rozwiązań w produkcji owoców koncentruje się na wspieraniu sadowników w osiąganiu jak najlepszych wyników w produkcji owoców, poprzez dostarczanie profesjonalnych rozwiązań i doradztwa. Jako pasjonat, Robert nieustannie śledzi nowości i trendy w branży, dzięki czemu jest w stanie dostarczać swoim klientom najnowsze i najbardziej efektywne rozwiązania. Jego zaangażowanie w rozwijanie zrównoważonych praktyk sadowniczych oraz promowanie innowacyjnych technologii sprawiają, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy i inspiracji dla klientów firmy.

Prywatnie Robert Binkiewicz to mąż i ojciec dwóch wspaniałych synów. Prowadzi rodzinne gospodarstwo sadownicze na Mazowszu. Jego pasją poza sadownictwem są podróże i sporty zimowe.