Jak wykorzystać potencjał gleby?

Data:

23 stycznia 2024, od godz. 18:00

Formuła spotkania:

online

W ostatnich latach susza daje się we znaki rolnikom, utrudniając otrzymywanie wysokich plonów. Widać to szczególnie na glebach o niskiej zawartości próchnicy, nieuregulowanym pH oraz stosunkach wodno-powietrznych. Jak poprawnie przeprowadzić analizę gleby i interpretować jej wyniki? Dlaczego warto poprawić żyzność gleby i jak mogą pomóc w tym kwasy humusowe? Jakie gatunki są wrażliwe na niedobór wody? Czy istnieje sposób na zwiększenie dostępności wody dla upraw, szczególnie w latach suchych? Odpowiedzi na te pytania udzielą nasi eksperci. Nie zwlekaj i już dziś zyskaj wiedzę, która pomoże zadbać o żyzność gleby.

Weź udział w konkursie i wygraj!

Słuchaj uważnie wystąpień prelegentów i odpowiedz poprawnie na pytania.

Do wygrania:

1 miejsce – 3 x ASX TYTAN 1l  i  4xASX 1kg Complex

2-5 miejsce – 1 x ASX TYTAN 1l  i  1xASX Complex 1kg

Program

Karolina Felczak-Konarska
Dyrektor Placówki Badawczej oraz Laboratorium Fertico

Sprawdź co masz w glebie

  • Czym jest analiza gleby?
  • Jak prawidłowo pobierać próbki gleby?
  • Interpretacja wyników gleby.
Krzysztof Zachaj
Dyrektor Działu Nawozów, Agrosimex

Dlaczego warto poprawić żyznośc gleby?

  • Związki próchnicze i kwasy humusowe - rola.
Robert Chrzanowski
Techniczny Manager Upraw, Agrosimex

Szkodniki glebowe - jak z nimi walczyć?

  • przegląd szkodników glebowych w uprawach rolnych

  • możliwości zwalczania

  • aspekty techniczne aplikacji preparatu Belem 0,8 MG

PROMOCJA – specjalne rabaty dla uczestników konferencji*

Po każdej konferencji każdy uczestnik otrzyma kupon rabatowy na zakup wybranych produktów.


*szczegóły w regulaminie i w wiadomości z kuponem rabatowym

Bezpłatna rejestracja

Zapisz się już teraz i weź udział w konferencji

Zapoznaj się z  Polityką prywatności

Partnerzy

Partner merytoryczny

Współpraca medialna

Karolina Felczak-Konarska

Dyrektor Placówki Badawczej oraz Laboratorium Fertico

To ceniona naukowiec i autorka wielu publikacji naukowych oraz artykułów poularno-naukowych, a także książki  dotyczącej analizy i badania patogenów w uprawie truskawki. Absolwentka  Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW na kierunku Ogrodnictwo.  Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Integrowanej Ochrony i Produkcji , a także Bezpieczeństwo w  użytkowaniu i Zarządzaniu Substancjami Chemicznymi.   Jej kariera jest nieodłącznie związana z dziedziną badań skierowanych dla rolnictwa i przemysłu spożywczego, a jej wkład w rozwijanie tej dziedziny jest nieoceniony.  Jako jedna z pierwszych wprowadziła badania molekularne dla diagnostyki patogenów dostępnej dla każdego plantatora. Skutecznie tym samym łączy naukę z praktyką. Nadal pozostaje czynnym wykładowcą i przekazuje swoją wiedzę praktyczną studentom kierunków rolniczych i ogrodniczych. Karolina jako dyrektor placówki badawczej Instytutu Agronomicznego Fertico, odgrywa kluczową rolę w rozwoju laboratorium i kierowaniu jego działalnością naukowo-badawczą. Jej zaangażowanie i ekspertyza w dziedzinie analiz analitycznych oraz badań fizyko-chemicznych, molekularnych i mikrobiologicznych sprawiają, że Laboratorium Fertico jest miejscem, które przyczynia się do postępu w dziedzinie nauki i technologii. Jej praca jest kluczowa dla sukcesu laboratorium i korzyści, jakie przynosi branży rolniczej, ogrodniczej i spożywczej. Prywatnie Karolina Felczak – Konarska to żona oraz spełniona mama dwóch synów. Główną pasją Karoliny poza działalnością naukową jest prowadzenie gospodarstwa sadowniczego wraz z mężem oraz gotowanie a przede wszystkim pieczenie ciast i deserów oczywiście na bazie najlepszych polskich owoców.

Krzysztof Zachaj

Dyrektor Działu Nawozów, Agrosimex

Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie oraz długoletni pracownik Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach gdzie zdobył ogromna wiedzę w zakresie produkcji nawozów i nawożenia roślin. Od 20 lat dyrektor działu nawozów w firmie Agrosimex, to doświadczony specjalista z obszaru nawożenia roślin. Jego wieloletni staż oraz rozległa wiedza na temat dynamicznych trendów w branży nawozowej uczyniły go kluczową postacią w rozwoju oraz osiągnięciach firmy. Krzysztof jest znany ze swojej dogłębnej wiedzy na temat nawożenia roślin, zdolności do zrozumienia zróżnicowanych potrzeb rolników oraz umiejętności dostosowywania nawozów do specyficznych wymagań upraw. Jego praca w Agrosimex skupia się na analizie rynku oraz identyfikacji nowych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie nawożenia, co umożliwia wprowadzanie nowych produktów do szerokiej gamy oferty firmy. Krzysztof odgrywa kluczową rolę w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących rozwoju działu nawozów w firmie. Jego zaangażowanie w badania i ciągłe monitorowanie potrzeb rolników pozwalają firmie Agrosimex oferować innowacyjne i skuteczne rozwiązania nawozowe, które odpowiadają na zmieniające się wymagania sektora rolniczego. Jego istotny wkład w rozwijanie oferty firmy w zakresie innowacyjnych produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów stanowi kluczowy element działalności. Krzysztof Zachaj to nie tylko dyrektor działu nawozów, ale również ceniony mentor i ekspert, który przyczynia się do postępu oraz wzrostu znaczenia branży nawozowej w Polsce. Prywatnie Krzysztof Zachaj to szczęśliwy mąż , ojciec i dziadek oraz fan starego hardrocka .

Dr inż. Robert Chrzanowski

Techniczny Manager Upraw, Agrosimex

Jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie zdobył tytuł doktora nauk rolniczych w dziedzinie agronomii. Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Agronomicznego i współautor wielu cenionych publikacji naukowych, Po godzinach spędza czas z rodziną będąc zarówno pasjonatem motoryzacji i miłośnikiem biegania. Uczestnik wielu wydarzeń biegowych, w tym w biegu Wings for Life World Run.